Termal Kamera El Tipi

The product is out of stock.
Fast Shipping
Secure shopping

Avuç içi Termal Kamera

Yüzde yüz yasaldır.

Cebinize giren ufak boyutu ve güçlü el feneri ile devamlı yanınızda ve çantanızda bulundurmak isteyeceksiniz. Termal Kamerada en uygun ve kalite

Tespit mesafesi 550 Metredir.


Teknik Özellikler

-  +330 C ile -40 C derece arasında sıcaklık tespiti.

- Hem Gece Hem gündürz kullanımı mümkün

- 36 derece görüntüleme açısı

- 206x156 piksel termal sensör

- 150mt'den sıcaklık tespidi

- <9 Hz ekran yenileme frekansı

- 300 lumen güçlü LED aydınlatma

- 512MB Micro SD kart

- USB kablosu ile şarj edilen Lityumion pil

- 2.4", 240x320 Ekran

- Boyutlar: 12,7 x 6 x 3 cm

- 3 sn de açılma özelliği

- Tek şarj ile 10 saat sürekli ölçüm

- Ürün ile birlikte teslim edilenler : Seek Reveal, hızlı başlangıç kılavuzu, bilek ipi, MicroSD Card ve USB Cable  


Termal Kamera Nedir? Nasıl Çalışır?

Günümüzde görüntüleme alanında birçok teknoloji kullanılmaktadır. Kızılötesi görüntüleme yapan termal kameralar bunlardan biridir. Bu kameralar, elektromanyetik spektrumun kızılötesi bölümündeki elektromanyetik ışınımı (yaklaşık 900 – 14000 nm veya 0,9 – 14μm) tespit eder ve bu ışınımdan resimler oluşturur. Her cisimden sıcaklığına göre farklı ışınım salındığından termal kameralar cisimlerin, görünür aydınlatma olmadan görünebilmesini sağlar. Sıcak cisimler, termal kamera tarafından görüntülendiklerinde daha soğuk arka planlara göre daha çok göze çarpar. Bu nedenle insanlar ve sıcakkanlı hayvanlar gündüz veya gece termal kameralar tarafından rahatlıkla görülebilir.

infrared-teknoloji-nedirTermal görüntüleme, pek çok alanda kullanılmaktadır. Örneğin, itfaiyeciler duman içinde kalan insanları bulmak ve yangının merkezini tespit etmek için kullanılan güç hatları bakım teknisyenle aşırı ısınmış bağlantıları ve parçaları bulup olası tehlikeleri engellemek için termal görüntülemeyi kullanır. İnşaat teknisyenleri ise bu teknolojiyi termal yalıtımda sorun olan yerlerde, ısıtma, soğutma veya iklimlendirmenin verimliliğini artırmada kullanırlar. Ayrıca, sürücüye yardımcı olması amacıyla bazı lüks arabalarda da termal görüntülemeden faydalanılmıştır. Termal kameralarda yer alan kızılötesi görüntüleyiciler, kızılötesi dalga boyundaki enerjiyi video ekranında görünür duruma getirir. Sıcaklığı sıfır Kelvin’in üzerindeki tüm cisimler kızılötesi enerji yayar. Bu nedenle tüm objeleri görebilir. Bununla birlikte birçok ısıl görüntüleyici, sadece  -50 °C ‘den daha sıcak cisimleri algılayabilir.

Isıl ışınımın spektrumu ve miktarı cismin yüzey sıcaklığına bağlıdır. Bu durum, termal kameranın bir cismin yüzey sıcaklığını görüntülemesini mümkün kılar. Bununla birlikte diğer etkiler, bu teknikle elde edilen verilerin doğruluğunu olumsuz etkiler. Örneğin, ışınım sadece cismin sıcaklığına bağlı değildir. Aynı zamanda cismin ışığı salma gücüne de bağlıdır. Ayrıca, etraftaki cisimlerden gelen ışınım, görüntülenen cisimden yansır ve görüntülenen cismin ışınımıyla yansıyan ışınım atmosferin soğurmasından da etkilenir.


TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Similar Products
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Loading...